| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | PCB |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Contact Material(Contact Finish) | Silver, Tin |
| Throw Configuration | SPDT |
| Coil Current | 30 mA |
| Coil Resistance | 400 Ω |
| power consumption | 360 mW |
| Switching Voltage | 277 VAC |
| Coil Voltage (DC) | 12 V |
| Contact Current Rating | 10 A |
| Coil Type | Non-Latching |
| Height | 16.3 mm |
| Relay Type | High Power |
| Length | 21 mm |
| Width | 16 mm |
| Packaging | Tube |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
